Online kurzy zdarma: 7 platforem, které tě posunou dopředu

Pro získání práce často potřebujeme znalosti, ke kterým není úplně jednoduché přijít. Naštěstí žijeme v době internetu, kde můžeme sdílet zkušenosti a dovednosti. Pomocí kurzů online se dokážeme dozvědět téměř všechno, a často k tomu nepotřebujeme ani korunu: stačí internet a čas. Je tedy třeba této možnosti využít a naučit se věci, které mi pomůžou práci snů získat, nebo se v ní zlepšit.

Přinášíme ti seznam 7 platforem, na které se můžeš přihlásit a využít je na to, co potřebuješ. V tvém životopise se bude kolonka s kurzy krásně vyjímat, tak vzhůru do toho!

1.Seduo.cz https://www.seduo.cz

Vyučovací jazyk: čeština

Tato platforma nabízí několik desítek kurzů zdarma, ať už těch jazykových, z oborů byznysu, designu či marketingu. Stačí se zaregistrovat (jedním kliknutím pomocí Facebooku) a máš přístup k zajímavým kurzům v češtině, které fungují na pokračování a naučí tě plno nových dovedností. Můžeš tady taky najít placené kurzy, které jsou zaměřené více do hloubky a za poměrně dobrou cenu.

2. Online kurzy zdarma http://www.onlinekurzyzdarma.cz

Vyučovací jazyk: čeština

Tento web je ukázkou další české platformy nabízející kurzy zdarma. Nacházejí se zde kurzy ruční tvorby, pro osobní rozvoj, kurzy ohledně počítačových dovedností, jazyků, hudby či meditace, zajímavý může být také kurz kouzelnických triků. Pro přístup k tomuto všemu je samozřejmostí registrace. Kurzy jsou také doplněny další online podporou, například kurz patchworku nabízí odkazy na další stránky pro inspiraci.  

3. Kurzy pro radost https://www.kurzyproradost.cz/

Vyučovací jazyk: čeština

Tento web se také zabývá zpřístupněním online kurzů z několika různých oborů, hraním na hudební nástroje, rukodělnou výrobou, malbou či byznys světem. Stránka nabízí bezplatné členství a možnost získaní 180 kurzů zadarmo, kvůli nynější mimořádné situaci také zavádí 50% slevu na všechny placené kurzy. Všechny kurzy nabízejí v rámci placené i neplacené části a je možné je absolvovat na počítači i jiných elektronických zařízeních. Tato platforma navíc stále hledá nové lektory pro natočení videí a nových kurzů, takže pokud ty sám něco umíš a toužíš to ukázat světu, tohle je něco pro tebe!

4. Nostis http://www.nostis.org/

Vyučovací jazyk: čeština

Tento web funguje ve spolupráci s předními českými univerzitami, zejména Univerzitou Palackého v Olomouci, pokud se ti podaří v průběhu kurzu dosáhnout určitého počtu bodů, vystaví ti i certifikát o absolvování kurzu. Stránka se pyšní svými zcela bezplatnými kurzy a tvrdí, že tak tomu bude i nadále. Prozatím se zde vyskytují online kurzy z oblasti práva, které ti předávají učitelé daných univerzit, takže kvalita je zaručena. Připravují se také další kurzy z jiných oblastí, takže tento web můžeš pravidelně sledovat.

5. Google Digitální garáž https://learndigital.withgoogle.com/digitalgarage

Vyučovací jazyk: angličtina

Google je známý svou akčností v digitálním světě, a tak ani on nemůže být pozadu, co se týká online kurzů. Většina jeho kurzů je zdarma a co si budem, kurzy od Google mají zaručenou kvalitu, na jejich tvorbě pracují opravdoví experti v oboru. Jak už název napovídá, jedná se o výuku v oblasti digitálních technologií, můžeš se přiučit, jak svůj byznys posunout o úroveň nebo dvě výš, jak zorganizovat svůj volný čas nebo se dozvědět něco o online marketingu. Tento web je velice přehledný a řekne ti, kolik času každý kurz vyžaduje a dokáže připravit certifikát o absolvování.

6. edX https://www.edx.org

Vyučovací jazyk: angličtina a další světové jazyky

Tato platforma vznikla pod vedením Harvardské univerzity a MIT, dokážeš si teda představit, jaké množství kurzů tady dokážou nabídnout, na tvorbě kurzů se podílí několik desítek světových univerzit. Kvalita je opět zaručena, stejně jako bezplatnost většiny kurzů, které jsou podporovány videi, texty i pracovními listy. Chceš se naučit pořádně anglicky? Není problém, tento web nabízí několik kurzů angličtiny pro lidi z mnoha různých států i s rozdílnými úrovněmi jazyka. A to zdaleka není všechno, tato stránka nabízí opravdu velké množství kurzů, které tě dokážou zaujmout, vtáhnout do děje a rozvinout. Tento web také nabízí certifikaci, avšak za nějaký ten poplatek.

7. Alison https://alison.com/

Vyučovací jazyk: angličtina

Poslední platformou pro výuku a rozvoj osobnosti je stránka Alison, která také nabízí celou škálu kurzů i programů z různých zajímavých oborů.  Po absolvování kurzu či programu nabízí nejen certifikaci, ale také diplom, který má podle této stránky větší váhu a trvá déle jej absolvovat (většinou víc než 8 hodin). Před zapsáním do jednotlivých kurzů se dozvíš, co všechno se naučíš a jak dlouho kurz trvá, můžeš si sám rozvrhnout, jak výuku podstoupit.

Doufáme, že sis dokázal/a vybrat a pustíš se do toho! Vždyť dnes skoro nikam nemůžeme, tak proč toho nevyužít a nezískat nové znalosti?

Článek již vyšel v pozměněné podobě na stránce https://www.e15.cz/the-student-times/pruvodce-karantenou-ktere-online-platformy-nabizeji-vzdelavani-zdarma-1368638

Články